Özgürce Sivası gezmek!
Bugün Pazar ve fotoraf çekimimiz yok özgürce gezip dolaşmak zamanı:) Bir haftalık uzun bir yol ve iş temposu öyle yormuş ki öğleye kadar dinlenek zorunda kaldım. Öğleden sonra şehir turu yapmak için dışarı çıktım. Hava sağnak yağışlı.Sokaklar çok hareketli değil. Şehir merkezini ring yaptım 3-5 kez:) Acıkmışım.

Sivas köftesinin tadı beni ikinci gün yine köfte yemeğe zorladı.Öğle yemeği için Sivasın meşhur mekanlarından Besler Kebap Kirli Ahmet’in yeri tercihim oldu. Seyehatların en güzel yanı gittiğiniz yerdeki en iyi lezzetleri tadabilmeniz olsa gerek. Sivasa yolu düşenler Kirli Ahmet’e muhakkak uğrasınlar. Köfteler harika, bayıldım…

Yemek sonrası sokak arasında bir çay ocağında oturdum. İnsanları gözlemlemek çok hoş bir durum .Aynı ülkede olsanız da davranışların o denli farklı olması kültürümüzün ne denli renkli olduğunu gözler önüne sermekte.
Merkezde bulunan Atatürk ve silah arkadaşlarının Sivas Kongresini tertipledikleri tarihi yapı çok güzel.Yine meydanda bulunan ulu Camii görülesi yerlerden.

Küçük bir kültür turundan sonra otele dönüp photoshop çalışmalarına deva ettim. Akşamları hava Kayseri’den daha soğuk ve sokaklar kayseriye göre çok daha hareketli.

İsmail Atalar

Reklam Fotoğrafçısı